MEZUNLAR İÇİN ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME

Mezun oldunuz. Gerekli hazırlıkları yaptığınız halde herhangi bir lisans programına yerleşemediniz. Bu elbette dünyanın sonu değil. Bu noktada 2 alternatifiniz bulunuyor.

    1- Yurtdışı eğitim servisimizden, yurtdışındaki bir üniversitenin YÖK denkliği kriterlerinde lisans programına yerleşmek.

    2- Türkiye'nin kitap yazarı kadrosundan 1 yıl süreyle eğitim alıp bu kez profesyonelce lisans programlarından birine yerleşmek ve eğitimde Ege Sistem - ESÜYEM farkını yaşamak.

Her iki tercihinizde de yanınızdayız ancak bu sayfalarımızda ESÜYEM ile ilgili açıklamaları sizlerle paylaşmak arzusundayız.

Bu yıl ESÜYEM ile yola çıkmadığınız için öncelikle seçeceğiniz puan türünde genel bir seviye belirleme sınavı yapıyoruz. Buradaki amacımız eksikliğini hissettiğiniz noktaları açığa çıkarmak ve bizim ölçme kriterlerimize göre bilip bilmediklerinizi saptamak. Bu saptamadan hemen sonra çalışma takvimimizi ve yolumuzu sizlere çizeceğiz. 

ESÜYEM olarak mezun gençlerimizle neler sağlıyoruz?

1- Nasılsa uzun bir süreç var, bir şekilde hazırlanırım. Mezun öğrenciler için tehlikeli bir söz ve yaklaşım. 9. sınıftan beri savunduğumuz çok önemli noktalarımız bulunuyor. Zamanı etkin, verimli ve doğru şekilde kullanmayı öğrenmek ve çalışma disiplini. Her iki önemli konu, ESÜYEM'de sizlere kazandırması gereken öncelikler listesinde yer alıyor.

2- Zaman çok değerli ve hızla akıp gidiyor. Bu süreçte 24 saatin dahi ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız. Bu nedenle size verilen zamanı hor kullanmanıza izin vermeyeceğiz.

3- Hedef odaklı eğitim sistemimiz sayesinde güçlü olduğunuz dersler yerine eksik olduğunuz derslere odaklanarak hızlı bir şekilde bu eksiklerinizi gidereceğiz. Biz bu eksikleri gidermek için buradayız. Butik ve birebir çalışma gruplarımızda bu profesyonel destek ve hizmeti bizlerden alacaksınız.

4- Aynı konuların tekrarı mezun öğrencilerde sıkılma konusunu gündeme getirebilir. Bu son derece doğaldır. Burada önemli olan nokta birinci seçenekte belirttiğimiz çalışma disipline mutlaka uymaktır. Bunu bir rejim programı gibi değerlendirin. Elden bıraktığınızda kilo alımı kaçınılmazdır. Bu sebeple işe çalışma disiplini ile başlıyoruz. ESÜYEM'in deneyimli kadrosu sizlere etkin ve alternatif soru çözme tekniklerini öğretecekleri için soruları bulmaca çözüyormuş gibi kolayca ve zevkle yanıtlayacaksınız. Bunu yaşamak öz güveninizin daha da artmasına neden olacak.

5- Genel bir durum değerlendirmesi yapmanızı ve çalışmalarınızı değerlendirmenizi isteriz. 9 aylık bir alın terinin karşılığında, bir kader çizginiz oluşacak. Yerleşeceğiniz üniversitenin lisans program, iş hayatınızı, iş hayatınız emekliliğinizi, emekliliğiniz de yaşam standardınızı, yaşam kalitenizi belirleyecek. Düz bir mantıkla bakarsak 9 aylık bir alın teri tüm hayatınızı şekillendirecek belki de değiştirecek. Bu hayata bir eş, bir iş, aile ve iyi kötü pek çok anıyı sığdıracaksınız. Yine düz mantıkla baktığınızda aslında ESÜYEM'in yaşam kalitenizi belirleyecek son derece önemli bir misyona sahip olduğunu göreceksiniz. Unutmayın, 0.5 puan bile bir çok şeyi baştan değiştirebilir. Bu sebeple elinizdeki şansı çok iyi değerlendirmeniz gereklidir.

6- Her şey yolundaysa ve istediğimiz şekilde eksiklerimizi tamamladıysak kalan zamanımızın büyük bir bölümünü artık LYS ile ilgili tüm egzersizleri yaparak geçireceğiz. Burada 12. sınıflardan farkınız sizlerin tam anlamıyla bir YGS ve LYS deneyimi yaşamış olmanızdır. Bu aslında hem bizler hem de sizler için önemli bir avantaj. Sonuç ne olursa olsun bu yıl girmiş olduğunuz bu sınavları birer deneme sınavı olarak görmeniz özgüveninizi artıracaktır. Bir kere daha girmenin hiç bir sakıncasının olmadığını düşünüyoruz. Bu arada meslek tercihlerinizin de %100 kesin olduğunu bilerek yola çıkmanız, bu ikinci bahar dönemini çok daha sağlam bir tecrübeyle verimli biçimde geçirmenize olanak tanıyacaktır. Bu da özgüveninizin artmasını sağlayacaktır.

7- Hedef odaklı çalışma sistemimiz sayesinde 9., 10., 11. ve 12. sınıfta aldığınız derslerde bütünlüğü sağlıyoruz. Konulara artık genel anlamda bakabiliyor ve çözümlerde mantık analiz devreye giriyor. Sorunun çözümü konuya hakim olduğunuz için kolayca geliyor.

Mezun öğrencilerimize ESÜYEM deneyim ve farkını bu yıl yaşatmak ve iyi bir gelecek hazırlamak için buradayız.