HİLMİ TURHAN (MATEMATİK)

  • 1950 yılında Denizli ili, Çameli ilçesi, Kızılkaya köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde, orta öğrenimini Isparta Gönen İlköğretmen Okulunda, yüksek öğrenimini İzmir Yüksek Öğretmen Okulu ve Ege Üniversitesi Fen Fakültesi’nin Fizik-Matematik bölümünde tamamladı. Evli, iki çocuk babası; bir de torunu var… Çok sayıda sivil toplum kuruluşuna üye. İzmir’de ilk dershane öğretmenlerinden. 1972’den 1988 yılına kadar İzmir İltek Dershanesinde bölüm başkanı ve matematik öğretmeni olarak çalıştı. 1988 yılında EGE SİSTEM DERSHANELERİ kurucuları arasında yer aldı. 2005 yılında kadar bu kurumda bölüm başkanlığı ve matematik öğretmenliği yaptı. 2005-2009 yılları arasında İZMİR KARACAN DERSHANELERİ’nde çalıştı. Şimdi TUDEM’de yazar. Gerek öğrencilerinin üniversiteye girişlerine, gerekse çalıştığı kurumlarda birlikte olduğu öğretmenlerin mesleki deneyimlerinin artmasına büyük katkıları olduğunu düşünüyor. Ayrıca birlikte çalıştığı matematik öğretmenlerinden etkilendiğini de kabul ediyor. Çalıştığı kurumların matematik bölümlerinde, bildiği her şeyi  paylaşması ile tanınıyor.

 

NECATİ ÖZTÜRKER (TÜRKÇE) 

  • 1947 yılında Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Hırka köyünde doğdu. Köyünün ilkokulunda ve Nazilli İlköğretmen Okulunda okudu. Ankara Yüksek Öğretmen Okulunu ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Denizli Öğretmen Okulu, İzmir Atatürk Lisesi, Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü ve İzmir Buca Eğitim Enstitüsü çalıştığı okullardan bazılarıdır. 14 yıl İzmir Ege Sistem Dershanelerinde Türkçe bölümü başkanlığı ve Türkçe öğretmenliği yaptı. Şu anda Tudem’de yazar olarak çalışmaktadır.

 

HÜSEYİN KELLE (FİZİK)

  • 01.04.1964 doğumlu. İlköğrenimini Afyon’da, ortaöğrenimini Eskişehir Yunus Emre Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Fizik-Matematik anabilim dalı, 1985 yılı mezunu. Ağustos 1985 yılından beri aralıksız dershane öğretmenliği yapıyor. 1985-1987 yılları arasında Ankara ve Zonguldak’ta 1988-1989 yılları arasında Ayvalık’ta, 1990-2010 yılları arasında İzmir’de çalıştı. İzmir'de 1990-2002 yılları arasında Ege Sistem Dershanelerinde çalıştı. Öğretmenlik yaşamı boyunca yaklaşık 5000 öğrencinin Fizik Öğretmenliğini yaparak, öğrencilerinin Türkiye 1.liği, Türkiye 2.liği, Türkiye 3.lüğü kazanmalarında katkı sağladı. Ayrıca birçok öğrencisinin istediği bölümlere girmesine de yardımcı oldu.

 

H. GALİP YUMUŞAK (COĞRAFYA)

  • 1950 Tunceli-Çemişgezek doğumlu. 1968-1969 öğretim yılında Tunceli Öğretmen Okulu mezunu. Sonra Marmara Üniversitesi Fikirtepe Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümünü ve 9 Eylül Üniversitesi Coğrafya Bölümünü bitirdi. Elazığ Sivrice Lisesi, Karakoçan Lisesi, Kız Meslek Lisesinde çalıştı. 1980 yılından 1994 yılına kadar, İzmir’de çeşitli okullarda coğrafya öğretmenliği ve yöneticilik yaptı. 1994 yılından 2005 yılına kadar Ege Sistem Dershaneleri Coğrafya Bölüm Başkanı olarak görev aldı. 2 yıl da Karacan Dershanesi'nde çalıştı. Özdaş Yayınları'nın ve dershanelerinin üniversite hazırlık coğrafya kitabını yazdı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

AYDENİZ ÇAPAR (TARİH)

  • 1966 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde doğdu. Bergama Atatürk İlkokulunu, Manisa Beydere Ziraat Ortaokulunu, Bergama Ticaret Lisesini bitirdi. 1987’de Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Giresun’un Alucra ilçesinde tarih öğretmeni olarak göreve başladı. Adıyaman’ın Besni ilçesinde çalıştıktan sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’deki bazı dershanelerde tarih öğretmeni ve tarih bölüm başkanı olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası olan Aydeniz ÇAPAR, Halen İzmir İnönü Lisesinde tarih öğretmeni olarak çalışmaktadır.

SUAT AMANVERMEZ (MATEMATİK)

  • 1944 yılında Ankara’da doğdu. Tüm öğrenim yaşantısını İzmir’de tamamladı. 1969 – 1973 yılları arasında Aydın Lisesi’nde Matematik öğretmeni olarak görevini sürdürdü. Bu yıllarda matematik öğretmenleri için açılan yaz kurslarında öğretmen ve idareci olarak çalıştı. 1973 – 1988 yılları arasında İzmir Atatürk Lisesi’nde Matematik öğretmeni ve idareci olarak görev yaptı. 1978 yılında Matematik öğretmenleri Özkan Aydın ve Saffet Başaran ile birlikte Modern Matematik Testleri kitabını yazdı. 1988 yılında Ege Sistem Dershaneleri kurucuları arasında yer aldı ve bu kurumda idareci, bölüm başkanı ve öğretmen olarak çalıştı. Ege Sistem Dershaneleri yayım kurulunda TESTBANK Matematik 1, TESTBANK GEOMETRİ, TESTBANK Matematik 2 kitaplarının yazımında büyük katkıları oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

MEHMET NİHAT AMANVERMEZ (KİMYA)

  • 1952 yılında İzmir’de doğdu. Öğrenim yaşantısını İzmir’de tamamladı. 1975 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya – Fizik Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Ordu Ünye Lisesi’nde Kimya – Fizik öğretmeni olarak göreve başladı. 1978 – 1983 yılları arasında Bingöl Endüstri Meslek Lisesi'nde ve İzmir Cumhuriyet Akşam Ticaret Lisesi’nde, İzmir Buca Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya öğretmeni olarak görev yaptı. 1983 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınavını birincilikle kazanarak İzmir Fen Lisesi’nin ilk kimya öğretmeni oldu. 1988 yılında Ege Sistem Dershaneleri kurucuları arasında yer aldı. Titiz çalışmaları ve kendine özgü soruları ile öğrenci ve öğretmenlerin yetiştirilmesine ışık tuttu. Evli ve iki çocuk babasıdır. Şu anda Tudem’de yazar olarak çalışmaktadır.

NEVİN (ALBEYOĞLU) AYDIN (BİYOLOJİ)

  • 1963 yılında İzmir’in Selçuk ilçesinde Mehmet Vacit ve Fatma Albeyoğlu’nun kızı olarak dünyaya geldi. 1974 yılında ilkokulu, 1977’de ortaokulu, 1980 yılında ilçesindeki liseyi, 1985 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Botanik Bölümü’nü bitirdi. 1987 yılında Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Kserofitlerin Anatomik ve Morfolojik Özellikleri” konulu mastırını tamamladı. 1987 – 1991 yılları arasında Trabzon’un Araklı ilçesinde biyoloji öğretmenliği yaptı. 1991 – 2006 yılları arasında da Ege Sistem Dershaneleri’nde Biyoloji öğretmeni olarak çalıştı. Evli ve bir çocuk annesidir.