EĞİTİM KONSORSİYUMUMUZ

 • Yaşam kavanozunuzdaki taşlar...

  Aşağıdaki gerçek hikâye Kellog Business School'da (Northwestern Üniversitesi) İş İdaresi yüksek lisans öğrencileri ile Zaman Yönetimi dersi profesörü arasında geçmiştir:

  Profesör sınıfa girip karşısındaki seçkin öğrenci kitlesine kısa bir süre baktıktan sonra, "Bu gün Zaman Yönetimi konusunda deneyle karışık bir sınav yapacağız" dedi.

  Kürsüye yürüdü, kürsünün altından kocaman bir kavanoz çıkardı. Ardından, yine kürsünün altından bir düzine yumruk büyüklüğünde taş aldı ve taşları büyük bir dikkatle kavanozun içine yerleştirmeye başladı. Yumruk büyüklüğünde taşları kavanozun ağzına kadar sıraladı sonra öğrencilerine döndü ve "Bu kavanoz doldu mu?" diye sordu.

  Öğrenciler hep bir ağızdan, "Doldu" diye cevapladılar. Profesör, "Öyle mi?" dedi ve kürsünün altından bir kova mıcır çıkardı. Mıcırı kavanozun ağzından yavaş yavaş döktü. Sonra kavanozu sallayarak mıcırın taşların arasına yerleşmesini sağladı. Sonra öğrencilerine dönerek bir kez daha "Bu kavanoz doldu mu?" diye sordu.

  Bir öğrenci "Dolmadı herhalde" diye cevap verdi. "Doğru" dedi profesör ve tekrar kürsünün altından bir kova kum aldı ve yavaş yavaş kum tanelerini kavanoza döktü. Kum taneleri taşlarla mıcırların arasındaki boşluklara doldu. Yine öğrencilerine döndü ve "Bu kavanoz doldu mu?" diye sordu.

  Tüm sınıftakiler hep bir ağızdan "Hayır" diye bağırdılar. "Güzeeel" dedi profesör ve kürsünün altından bir sürahi su aldı ve suyu kavanoza boşalttı. Sonra öğrencilerine dönerek "Bu deneyin amacı neydi" diye sordu.

  Uyanık bir öğrenci hemen "Zamanımız ne kadar dolu görünürse görünsün, daha ayırabileceğimiz zamanımız mutlaka vardır" dedi. "Hayır" dedi profesör, "Bu deneyin esas anlatmak istediği, "Eğer büyük taşları en başta koymazsan, küçükleri yerleştirdikten sonra büyükleri hiç bir zaman kavanozun içine koyamazsın, gerçeğidir". Öğrenciler şaşkınlık içinde birbirlerine bakarken profesör devam etti: "Peki nedir hayatınızdaki büyük taşlar?

  Çocuklarınız, eşiniz, sevdikleriniz, arkadaşlarınız, eğitiminiz, hayalleriniz, gelecekle ilgili planlarınız, sağlığınız, bir eser yaratmak, başkalarına faydalı olmak, onlara bir şey öğretmek! Büyük taşlarınız belki bunlardan birisi, belki bir kaçı, belki de hepsi. Bu akşam uykuya yatmadan önce iyice düşünün ve sizin büyük taşlarınız hangileridir karar verin. Şunu iyi bilin: Kavanoza büyük taşlarınızı önce yerleştirmezseniz kavanoza başka bir şey koyamazsınız; o zaman da ne kendinize ne çalıştığınız kuruma ne de ülkenize faydalı olursunuz. Bu da iyi bir iş adamı, iş kadını, gerçekte de iyi bir insan olamayacağınızı gösterir". Profesör, ders bittiği halde konuşmadan, oturan öğrencileri sınıfta bırakarak çıktı...

  Gelin, çocuklarımızın yaşamındaki büyük taşları birlikte yerleştirelim, onun üzerine yaşamlarına renk verecek, yaşamlarını kolaylaştıracak çakıl taşlarına, kuma, suya yer kalsın.

  Deren Koray olarak bugüne kadar binlerce öğrencimize yurtiçi ve yurtdışında eğitim olanakları sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Bu nedenle buradayız ve her konuda sizlere yardıma hazırız.

  Biyolojide hiçbir zaman değişmeyecek bir doğa kanunu vardır : Dünyadaki her canlı neslini devam ettirmek için vardır. Bizi dünyaya getiren ailelerimiz bizlerin geleceği için tüm fedakarlıklara göğüs gerdiler. Aynı şekilde bizler de kendi çocuklarımızın geleceklerini garanti altına alma çabası içinde değil miyiz? Onlara vereceğimiz iyi bir eğitimle onlar da geleceklerini kuracaklar ve yaşamlarını daha rahat sürdürebileceklerdir.

  ESÜYEM öğretmenleri olarak bu yaşam döngüsünde çocuklarımıza her zaman en iyiyi vermeyi hedefledik. Çünkü iyi bir eğitim, güzel bir geleceğin temelidir. Bu anlamda on binlerce gencimizi eğiterek onların iyi birer meslek sahibi olmalarına katkıda bulunduk, bir anlamda onların kaderlerini belirledik. Onlar dünün öğrencileri, bugünün de velileri...

  İyi bir geleceğin temeli eğitimdir. İyi bir eğitimin standardı da üniversitelerdir. Bugün üniversite mezunu olmak, yaşam piramidin üstünde yer almak, iş yaşamına bir adım önde başlamak demektir. Birden fazla yabancı dil, iletişim becerileri, bilgisayar bilgisi de bu adımda önemli etmenlerdir. Deren Koray Group eğitim kuruluşları ve ESÜYEM olarak çocuklarımızı bu doğrultuda yetiştiriyoruz.

   

  İlköğretimden doktoraya kadar bir öğrencinin eğitim yaşamında dikkate alması gerekenler

  Yaş ANA Eğitim 1. Önerimiz 2. Önerimiz 3. Önerimiz 4. Önerimiz
  7 İlköğretim 1 Yabancı dil Bilgisayar Sosyal etkinlikler
  8 İlköğretim 2 Yabancı dil Bilgisayar Sosyal etkinlikler
  9 İlköğretim 3 Yabancı dil Bilgisayar Sosyal etkinlikler
  10 İlköğretim 4 Yabancı dil Bilgisayar Sosyal etkinlikler
  11 İlköğretim 5 Yabancı dil Bilgisayar Sosyal etkinlikler
  12 İlköğretim 6 Yabancı dil Bilgisayar TEOG eğitimi Sosyal etkinlikler
  13 İlköğretim 7 Yabancı dil TEOG eğitimi Yurtdışı yaz okulları Sosyal etkinlikler
  14 İlköğretim 8 TEOG eğitimi Yurtdışı yaz okulları Bilgisayar Sosyal etkinlikler
  15 Ortaöğretim 9 Yabancı dil Yurtdışı yaz okulları Kişisel gelişim Sosyal etkinlikler
  16 Ortaöğretim 10 ESÜYEM Yurtdışı yaz okulları Kişisel gelişim Sosyal etkinlikler
  17 Ortaöğretim 11 ESÜYEM Yurtdışı yaz okulları Kişisel gelişim TOEFL / IELTS
  18 Ortaöğretim 12 ESÜYEM Yurtdışı dil okulu TOEFL / IELTS Sosyal etkinlikler
  Yurtiçi üniversite yerleştirme servisi (İsteğe bağlı yurtdışı yerleştirme)
  19 Üniversite 1 Yurtdışı dil okulu TOEFL / IELTS Sosyal etkinlikler Staj
  20 Üniversite 2 TOEFL / IELTS Yurtdışı dil okulu Staj YDS
  21 Üniversite 3 Yurtdışı dil okulu Yurtdışı staj YDS Diğer yabancı diller
  22 Üniversite 4 Yurtdışı staj YDS Diğer yabancı diller Branşlaşma
  Yurtdışı lisans üstü yerleştirme servisi
  23 Y. Lisans YDS Diğer yabancı diller Branşlaşma Proje üretme
  24 Y. Lisans / Dr'a Diğer yabancı diller Branşlaşma Proje üretme Kariyer programları
  25 Doktora Branşlaşma Proje üretme Kariyer programları  Diğer yabancı diller
  26 Doktora Proje üretme Kariyer programları Diğer yabancı diller Yurtdışı projeler